02 Nisan 2013

Tiyatro Kursu İzmir Alsancak

İzmir Alsancak’ta Tiyatro Kursu

Yaratıcı Drama – Temel Oyunculuk – Doğaçlama Tiyatro

Tiyatro kurslarımızda herkes katılabilsin diye büyük kampanya! Aylık ücret sadece 160 TL

30 yılını Devlet Tiyatrolarına vermiş olan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu, deneyimli oyuncu, yönetmen Seval Kip yönetimindeki tiyatro derslerine katılarak kendini tiyatro anlamında çok geliştirebilirsin!

Hayat bir oyun ve bu oyuna siz de profesyonelce dahil olmak istemez miydiniz!?

İlk bakışta zaman geçirmek, belki boş vakitleri doldurmak için tiyatro kursu alınabileceğini düşünebilirsiniz belki ama içerisinde diksiyon, düzgün konuşma ve beden egzersizleri sayesinde günlük yaşantınızda büyük fark yaratabilecek bir gelişim sağlamış olacaksınız.

Sinema ya da tiyatroda iyi bir oyuncu olmayı kim istemez ki?
Keşke imkân olsa da bende oyunculuk eğitimi alsam mı diyorsunuz? Ya da; Şu tiyatro sanatçıları ya da sinema artistleri nereden alıyorlar bu eğitimleri mi diyorsunuz? İşte aradığınız imkân ve iyi bir oyuncu alabilme şansı sizin elinizde. Oyunculuk kurslarımız, tam sizin ideallerinizi gerçekleştirebilecek bir imkan sunmaktadır.

Oyunculuk kurslarımız sizin yeteneklerinize artılar katarak sinema ve tiyatro alanında iyi bir kariyer yapabilmeniz için ilk basamaktır. Kurslarımız kısa bir süre içerisinde sizin iyi bir oyuncu olabilmeniz için gerekli tüm eğitimleri vermektedir.

Kurslarımızda verilen eğitimler ile günlük yaşamınızda bile çok ihtiyacınız olacak olan Diksiyon ve güzel konuşma dersleri ve fonetik dersleri ile verilmektedir. Bu sayede günlük hayatta da toplumda iyi bir imaj edinecek ve kendinize olan özgüveniniz artacaktır. Yine oyunculuk kurslarımızda ses, nefes ve artikülasyon eğitimlerimiz ile heyecanınızı ve ses tonunuzu kontrol edebilecek ve zor durumlarda nefes alma eğitimi ile tane tane ve anlaşılır bir konuşmaya sahip olacaksınız.

Ayrıca oyunculuk kurslarımızda doğaçlama, hareket sahne ve beden kullanımı eğitimi, hareket çözümleme eğitimi ve eğitimin büyük bir kısmını oluşturan kamera oyunculuğu eğitimini alacaksınız.

Gerek gençleri ve yetişkinleri gerekse çocukları toplumun asıl yapı taşlarından olan sanat ile tanıştırmak herkesin üzerine düşen en önemli vazifeler arasındadır.

Tiyatro kursuna katılmak için yaş sınırı var mıdır?
Tiyatro kurslarımız çocuklar, gençler ve yetişkinler olmak üzere 3 gruba ayrılmaktadır, her yaş grubuna yönelik tiyatro eğitimlerimiz, yaratıcı drama ve doğaçlama tiyatro eğitimlerimiz vardır.

Tiyatro kurslarının aylık ücretleri nedir?
Tiyatro kurslarının ders ücretleriyle ilgili bilgi için tiyatro kursumuzu arayabilirsiniz.

Tiyatro derslerinizle ilgili bilgi alabilir miyim?
Tiyatro derslerine katılmadan önce ücretsiz tiyatro deneme derslerine katılabilirsiniz.

Tiyatro kursumuzda;

Temel Oyunculuk Eğitimi
Doğaçlama Tiyatro Eğitimi
Diksiyon Eğitimi
Yaratıcı Drama

eğitimi almanız mümkündür.

Sanat ile yaşayan bir toplum ve sanatın her alanı ile ilgilenilen toplumun ileriye dönük bırakabilecek daha geniş açıda değerleri olur.
Sanat her dalının önemli olduğu kadar bu dallar arasında tiyatro büyük yer kaplamaktadır. Taş Kağıt Sanat tiyatro alanında daha kaliteli ve daha özgün işler yaparak gelecek kuşaklara büyük bir miras bırakacaktır. Sanatsız bir toplumun mutlaka ve mutlaka en önemli yapı taşlarından biri eksik kalmıştır ve bırakılacak değerler nerdeyse az denecek kadardır. Amatör ekibi ile yıllardır hizmet vermektedir.

Taş Kağıt Sanat tiyatro alanında ve sanatsal tiyatro faaliyetlerinde kendisini etkili bir şekilde göstermiştir.
Tiyatro başta insanları kaynaştırmanın yanı sıra hiçbir toplumda ve hiçbir millette din, dil, ırk farkı gözetmeksizin birleştirici ve kaynaştırıcı bir sanat dalıdır. Bu sanat dalı herkesin yaşamından kesitler bulduğu ve kendisini bulduğu bir sanattır. Herkesin öncelikli olarak bu alana daha çok değer verip çocuklarımızı tiyatroya yaklaştırmamız en baştaki görevleri arasındadır. Taş Kağıt Sanat her yaştan herkesin izleyebileceği ve amatör ekibi ile bu işi üstlenip sürdürmektedir ve sürdürmeye devam edecektir. Bu sanat merkezi maddi anlamda hiçbir şekilde yardım almayarak ve kendi imkanları doğrultusunda hareket etmektedir.

Tiyatro izlemek hem kendi hayatımızdan kesintiler bulmamızın yanı sıra eğitici ve öğretici bir sanat dalıdır.

Bu sanat dalı hem hüzünlendirir, hem güldürür, hem de eğlendirir. Sanat dalları arasında en önemli olan ve en başta tutmamız gereken tiyatro aynı zamanda kendimizi fark etmemize ve kendimizi tanımamızı sağlamaktadır. Taş Kağıt Sanat amatör ekibi ile tiyatro alanında yaptığı çalışmaları ile her dinden ve her ırktan insanın bir arada ve iç içe olmasını amaçlamaktadır. Çalışmalarını bu doğrultuda sürdürerek bu şekilde hareket etmektedir. Herkesin hayatının bir parçası olması gereken ve kendini tanıması için sürekli tekrarlaması gereken bir sanatsal daldır ve hem çocuklarımızı hem de gençlerimizi bu yola yönlendirmeliyiz ve bu konuda destek olmalıyız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Bize Yazın