26 Mart 2013

Resim Kursu

Resim çizmek isteyip de sürekli erteliyorsanız artık bundan vazgeçmenin zamanı geldi! Neden erteliyoruz çünkü aklımızda belki de sormaya çekindiğimiz hiç de çekinilmeyecek sorular var, eğer resim kursuna başlamak için içiniz hala rahat değilse, resim kursumuzu arayıp öğretmenlerimizden ücretsiz resim deneme dersi için randevu alabilirsiniz.

Resim kursumuzda aşağıdaki eğitimleri bulmanız mümkündür ve istediğiniz tarz eğitimi alabilirsiniz;

– Karakalem
– Yağlı Boya
– Sulu Boya
– Pastel Boya
– Guaj

Yukarıda belirtilen resim eğitimleri dışında her dönem daha farklı resim eğitimleri de açılmaktadır, resim eğitimlerimizle ilgili bilgi için ve ücretsiz resim deneme dersi için sanat merkezimizi arayabilirsiniz.

Görme, gördüğünü algılama herkeste mevcuttur, sadece zamanla geliştirilmesi gerekir. Resim: görüp algiladiklarini tuvale bir fircayla, kagida bir kalemle aktarma sanatıdır ve görmeyi bilen insanlar için çok daha fazlasıdır. Gözlerinizi değil algilarinizi açmaya basladikca ve çizim tekniklerini öğrenmeye başladıkça kısa sürede harika resimler yapacaginizi göreceksiniz! Resim kursumuzda yapılan programlarla en kısa zamanda, iyi sonuçlar alabilirsiniz!

Nasıl güzel resim çizebilirim?

İnsan doğası gereği üretmeye ve yaratmaya meğilli bir canlıdır. Etrafımızdaki olağan, günlük, tekdüze gorduklerimize yeni bir anlam katmayı arzular dururuz. Bu yüzden soluğu gorduklerimizi farkli biçimlerde yorumlamaktan alırız. Gördüklerinizi kağıda dökmek, bir eser ortaya çıkartmak o kadar keyiflidir ki bunu bir kez yaşadığınız da devam ettirmeyi isteyeceğinize eminiz!

Ne kadar zamanda güzel resim çizebilirim?
Daha 1. aydan resim çizmeniz konusundaki büyük gelişimi kendiniz de fark edebilirsiniz, ortalama olarak 3-6 ay arası bir sürede güzel resim çizmeyi, doğru çizim tekniklerine hakim olarak çizim yapmayı öğrenebilirsiniz. Düzenli çalışmayla bu süreyi çok daha kısaltmak tamamen sizin elinizdedir.

Her isteyen güzel resim çizebilir mi? Resimde yetenek faktörü nedir?
Herkes resim yapabilir! Dünyada her şey bir düzen içindedir. Her şey birbiriyle 9lçülü ve uyumludur. Ölçü kurallarını öğrenmek resim yapabilmenin baslica yoludur.
Görme, gördüğünü algılama herkeste mevcuttur. Resim: görüp algiladiklarini tuvale bir fircayla, kagida bir kalemle aktarma sanatidir. Gözlerinizi değil algilarinizi açmaya basladikca harika resimler yapacaginizi göreceksiniz!

Resim kursuna başlamak için yaş sınırı var mıdır?
Resim kursuna başlamak için en az 4 yaşında olmak yeterlidir ve bir üst yaş sınırı yoktur, her yaştan birey resim çizmeyi öğrenmek için resim kurslarımıza başvuru yapabilir. Çocuk resim sınıfı, genç resim sınıfı ve yetişkin resim sınıfı olmak üzere 3 yaş grubuna ayrılmış resim sınıflarımız ve bireysel derslerimiz sayesinde kaç yaşında olursanız olun çok kısa sürede resim çizmeyi, gördüklerinizi veya aklınızdaki en iyi şekilde kağıda aktarmayı öğrenebilirsiniz.

Resim doğayı, insanı, aklı ve duyguyu yorumlama sanatıdır. Büyük bir iletişim aracı ve insanın kendini estetik bir biçimde dışavurumudur. Güzel resim yapmak için farkindalik kazanmayı ve görmeyi öğrenmek gerekir. Güzel resim çizebilmek için doğru çizim tekniklerini öğrenmek ve pratik etmek yeterli olacaktır.

Resim insanın aklındakileri dışa vurumu için çok etkili bir yoldur ve İzmir’deki resim kursumuz da sizin bunu yapmanıza bir aracıdır.

Resim kurslarımıza katılarak çizim tekniklerini öğrenerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Resim kurslarımızda resim dersimizin gün ve saatleri siz resim meraklılarına göre belirlenmektedir. Aklınızdaki görüntüleri kaleme dökmek ve resmetmek isterseniz doğru yerdesiniz. Resim kursu konusunda İzmir’de uzman eğitmenlerimiz size en kısa sürede çizmek istediklerinizi rahatça çizmeyi vaadediyor.

Resim deyip geçmeyin, resim çizmenin, İzmir’de resim kursu almanın hayatınıza neler katacağını, hayatınızın nasıl renkleneceğini bir düşünün ve sonra hemen telefona sarılın resim kursumuzu arayın.

Hem çocuklara hem yetişkinlere yönelik resim kursları veriyoruz. İster resim kurslarını sınıf olarak isterseniz resim kurslarınızı bireysel olarak alabiliyorsunuz. Her yaşa uygun resim kurslarımızla resim konusunda herkesin beklentisini karşılıyoruz.

Bir çok resim kursuna nazaran temel sanat eğitimi ardından klasik resim dersleri gibi kısıtlı kalmayarak yapılan yada uygulanan çalışmaların dijital ortamda eğitim, bir çok farklı teknik ve bilgi ile geliştirilmesinden yanayız.  Bu sebepten ötürü uygulanan çalışmaların öğrencilerimiz isterse graphic tablet yardımı ile dijital ortama aktarılıp mükemmelleştirilmesi, geliştirilmesi ve aynı zamanda birden fazla teknik uygulanan çalışmaların birleştirilmesi sayesinde modern çağ uygulamalarını da oluşturabilecek ortamlar yaratıyoruz.

Karakalem – sulu boya –  pastel boya  gibi bir çok tarzda çalışma yapmaktayız.

Resim kursu kampanyalarınız nelerdir?

İzmir’deki resim kursumuzda çeşitli kampanyalar da mevcuttur. Bu indirimler grup indirimleri gibi olabileceği gibi öğrenci indirimleri olarak da kendini gösterebilmektedir. Bu fırsatları doğru şekilde takip etmek ve doğru zamanda kayıt yaptırmak oldukça önemlidir. Sizler de bu kurs ücretlerini öğrenerek size en uygun resim dersi dönemimize kayıt yaptırabilirsiniz.

Resim kursuna başlangıç için yetenek gerektiği söylense de asıl önemli olan konu eğitimdir. Doğru eğitim %70 etkilidir. Resim derslerine düzenli katılım sağlayarak doğru çizim yapmanın inceliklerini de kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Yetenek kişinin resim çizmeye ve resim eğitimine daha kolay uyum sağlamasını etkilese de tek başına yeterli değildir.İstekli olan her birey düzenli çalışma ve resim kursumuzda aldığı resim eğitimiyle güzel resim çizebilir.

İlerleyen zamanlarda resim sanatı ile uğraşmak isteyen kişiler için bu kurslar bir öğrenme aracı olmaktadır. Özel yetenek sınavlarına hazırlık açısından verilen kurslar da bu kurs merkezlerinde kolaylıkla verilmektedir. Dönemsel indirimleri takip etmeniz ile çok daha uygun bir ödeme planı bile çıkarılabilir.

Ücretsiz Resim Deneme Derslerimizi Kaçırmayın!

Resim kursumuza kayıt yaptırmadan önce gelip ücretsiz tanışma derslerimize katılabilirsiniz, içinizdeki yeteneği keşfetmeye ve artık daha güzel resimler çizmeye hazır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Bize Yazın