01 Nisan 2013

Piyano Kursu Alsancak

Piyano çok etkileyici bir müzik aleti fakat piyano çalmaya karar vermek zor bir süreç çünkü çok da ucuz bir müzik aleti değil, eve alıp sonra piyano çalamayacağınızı düşünüp bir kenarı atmak var, boşa harcanan paradan tabi ki korkuyoruz. İşte tam burada Piyano kursumuz devreye giriyor.

Piyano kursu yazımızda, ne kadar zamanda piyanoyla şarkı çalarım, piyano kursu fiyatları ne kadar, piyano fiyatları ne kadar, piyano öğrenmesi zor mu, piyano çalmak için yaş olarak erken mi yoksa geç mi kaldık gibi soruları cevaplıyoruz. 

Piyano Kursları Hakkında Sorulan Sorular

Piyano çalmak zor mudur?
Piyano çalmak hiç zor değildir, piyano, müziğe başlamak için en temel müzik aletlerinden bir tanesidir ve doğru bir piyano eğitimiyle piyano çalmak hiç de zor değildir.

Piyano kurslarının aylık ücretlendirmesi ne kadardır?
Piyano kurslarının aylık ders fiyatları ve piyano kursu kampanyaları için piyano kursumuzu arayıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Piyanom olmadan da ders alabilir miyim?
Evet piyanonunuz olmadan da ders almaya başlayabilirsiniz, piyano kursumuzdaki piyanoları istediğiniz zaman gelip kullanabilir ve bu piyanolarda rahatça etüd yapabilirsiniz. Piyano pek ucuz bir müzik aleti değildir, bu yüzden piyano çalabileceğinden emin olmadan alınması tercih edilen bir müzik aleti değildir, kendinizden emin olana kadar kursumuzun piyanolarını istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Piyano dersi almaya ve piyano çalmaya başlamak için yaş sınırı var mıdır?
Her yaştan insanın piyano çalmaya başlayabildiği gibi, eğer profesyonel anlamda ilgilenmek istiyorsanız genç yaşlardan itibaren piyanoya başlayabileceğiniz gibi ileriki yaşlarda da piyano eğitimi almaya başlayabilirsiniz. Hiç bir yaş piyano çalmak için geç değildir. En küçük 4-5 yaşlarından itibaren piyano eğitimine başlanabilir fakat bir üst sınır bulunmamaktadır. İleride müzik okuluna gitmeyi düşünen, ailesi tarafından yetenekli görülen bir bireyin erken yaşlarda piyano eğitimine başlaması çok faydalı olacaktır. Hobi amaçlı eğitimlerde ise hiç bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

Piyano ders programları nasıl oluyor?
Piyano, bire bir ilgi isteyen ve çocuğun yeteneğine göre her seviyede farklı programlarla eğitim verilmesi gereken bir müzik aletidir, bu yüzden piyano kurslarımızda her piyano öğrencisi için özel piyano ders programı hazırlanmaktadır.

Piyano dersleri bireysel mi oluyor?
Piyano derslerimiz için iki seçenek mevcut, ister bireysel özel tek kişilik piyano dersleri ister arkadaşınızla, tanıdığınızla veya istediğiniz bir topluluğa katılarak sınıf piyano dersleri. Birebir özel ders şeklinde  veya sınıf şeklinde olan piyano dersleriyle piyano kursu kayıtlarımız sürekli olarak devam etmektedir.

Piyano çalmanın faydaları nelerdir?
Piyano zihinsel gelişime ve çok yönlü düşünmeye katkı sağlamaktadır. Her iki eli de aynı anda kullanma gerekliliği, beyne hükmederek yapılacak bir eylemdir ve zihnin sürekli çalışması anlamına gelmektedir.

Piyano kurslarının saatleri nasıl belirleniyor?
Piyano çalmak için tek bahaneniz piyano dersi saatleriyse bu sorunu ortadan kaldırıyoruz. Piyano dersleri için piyano ders günü ve ders saatlerini sizi zorlamayacak esnek bir şekilde sizlerle ortak olarak belirliyoruz ve iddaa ediyoruz ki isteyen herkes piyano çalmayı öğrenebilir, ben yeteneksizim diye düşünmeyi bir kenarı bırakıp kesinlikle doğru ve disiplinli çalışmayla piyano çalabilir.

Müzik dünyasına katkısı çok büyük olan ve eski enstrümanlarından biri olan piyano hem tınısı hem de görüntüsüyle her zaman asil bir izlenim yaratmıştır görenler üzerinde. Piyano çalabilen birinin sıradan bir insan olarak görülmesi mümkün değildir, her zaman saygı duyulan bir icraattır piyano çalmak, çalan kişiyi de güzel gösteren bir büyüsü vardır piyanonun. Görüntüsü ve yarattığı izlenim bir yana sesiyle büyüler herkesi piyano!

Piyano kursumuz bünyesinde siz de çok kısa zamanda piyano çalmayı öğrenebilir ve piyanonun eşsiz büyüsüne kapılabilirsiniz.

Piyano çalmayı öğrenmek için ne kadar çalışmalıyım?
Sadece kursta verilen bilgilere çalışmak hızlı ilerlemeniz için yeterli olmayacaktır, ayrıca kursumuz bünyesinde verilen eğitimden sonra sizin de çaba göstermeniz ve evde piyano çalışmanız veya evinizde piyano yoksa piyano kursumuza gelerek burada piyano çalışmanız çok önemlidir, tamamen ücretsiz olarak piyanolarımızdan yararlanmanız mümkündür.

Evde yapılacak en azından günlük yarım saatlik çalışmalar sizi ileri seviyelere götürecektir aksi takdirde sadece kursta öğrendikleriniz ile piyanoda ilerlemeniz pekte mümkün değil.

Ücretsiz Piyano Deneme Derslerimize Kayıt Yaptırabilirsiniz

Siz de her yaşta bu ayrıcalığa sahip olabilirsiniz. Ayrıca piyano almak da şart değil, bir elektronik org ile evde idmanlarınızı yapabilir belirli bir seviyeye geldikten sonra bu enstrümanı evinize satın alabilirsiniz. Piyano çalmayı istemek ve hobiniz için düzenli çalışmak en önemli şeydir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Bize Yazın