05 Kasım 2014

Perküsyon Kursu

İzmir Alsancak’ta Perküsyon Dersleri

 

perküsyon kursu izmir alsancakŞirketlere ve Bireylere Özel Perküsyon Kursları

 

Perküsyon nedir?
Vurmalı çalgılardan oluşan bir grup olan perküsyon müzikte ritim yapıları oluşturmak için kullanılmaktadır. Üzerine elle, herhangi bir nesne ile vurarak, sürterek veya çalkayarak ses elde edilen her nesne ise vurmalı çalgı olarak adlandırılabilir. Bu sebeple müzik parçasının oluşumunda ritim belirleyci olan perküsyon içerisinde bir çok enstrüman mevcuttur. Bu çeşitlilik bir müzisyenin ihtiyaç duyduğu ses özelliğine göre perküsyon çeşitleri içerisinde kendine türüne hitap eden enstrümanı kolaylıkla bulabilmesini sağlar.

Perküsyon derslerine kimler katılabilir?
Perküsyon kurslarına ritm çalmaya istekli herkes katılabilir.

Perküsyon dersi almak için yaş sınırı bulunmakta mıdır?
Perküsyon derslerimizde yaş sınırı yoktur.

Perküsyon kursuna katılmak için perküsyona sahip olmak gerekli mi?
Perküsyon derslerimize katılmak için her hangi bir perküsyon aletine sahip olmanıza gerek yok, perküsyon dersleri sırasında perküsyon kursumuz size gerekli tüm perküsyonları ve gerekli tüm aletleri temin edecektir.

Perküsyon kursuna kayıt için neler gereklidir?
Perküsyon derslerine kayıt için perküsyon kurs formumuzu doldurmanız ve ödeme yapmanız yeterli olacaktır.

Perküsyon derslerinde neler öğretilmektedir?
Perküsyon kursları ise ritim ve metronom çalışmaları, baget tutuşu, el, ayak uyumu, armoni ve solfej çalışmaları ile her yaş grubu için özel programlar düzenleyerek eğitim vermektedir.

Darbuka, bongo, timpani gibi genellikle altı veya üzeri enstrüman ile uygulamalı ve teorik bilgi paylaşımı yapılmaktadır. Perküsyon eğitimleri süresince ihtiyaç duyulan tüm bilgi aktarımı gerçekleştirilmektedir. Grup çalışmalarının yanı sıra doğaçlama teknikler ile katılımcıların müzik kulağı gelişmekte, el ve ayak koordinasyonları uyum içerisinde ileri düzeye çıkarılabilmektedir.

Perküsyon kursu fiyatları ne kadardır?
Perküsyon kursu fiyatlarımız için mail atarak ayınrılı bilgi alabilirsiniz.

Perküsyon kurslarından müzik kariyeri yapabilmek adına profesyonel anlamda yararlanabileceğiniz gibi hobi amacı ile de faydalanabilirsiniz. Hem eğlenceli vakit geçirebilir hem bir çok enstrüman hakkında bilgi ve beceri sahibi olabilirsiniz. Tüm bunları yaparken aynı zamanda günlük yaşamın ve iş hayatının tüm sıkıntı ve stresinden uzaklaşarak grup çalışmalarına uyum sağlamak sizleri ayrıca mutlu edecektir.

Kurumsal Perküsyon Atölyeleri Hakkında Bilgi
Kurumsal perküsyon kurslarımızda çeşitli ritm atölyeleri yapılmaktadır. Ritm atölyelerinde kurumsal firmaların kendi yerlerine gerekli perküsyonlarla gidilerek de çalışmalar yapılabilmektedir. Kurumlara özel yaptığımız bir çok perküsyon atölyesi bulunmaktadır. Kurumsal perküsyon atölyeleri için sanat merkezimizi arayıp ayrıntılı fiyat teklifi alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Bize Yazın