05 Kasım 2014

Ney Kursu İzmir Alsancak

Çalması en çok sabır isteyen müzik aletlerinin başında gelen ney enstrümanının zorluğu ses çıkarmasının güçlüğüdür, bu sabır gerektiren süreç neyi seven biri için zor gelmemektedir. Hem iyi bir nefes hâkimiyeti hem de yüksek bir teknik isteyen ney, iyi bir eğitim sonucu git gide keyif veren bir aktiviteye dönüşmektedir.

Kursumuzda profesyoneller tarafından verilen ney teknik eğitimi sonrası ses çıkaran öğrenciler, ev içi çalışmalarını da eksiksiz yerine getirdiği takdirde kurs bünyesinde çok hızlı ilerleme kaydetmektedirler. 13 yaşını aşan herkesin katılabileceği kursumuzda, ney üfleme tekniklerinin yanı sıra; bemol diyez kavramları ile makamlar konusunda da profesyonel eğitim verilmektedir.

Neyzenler ney çalmak deyimini beğenmezler, ney üflemek tabirini daha doğru bulurlar çünkü ney canlı bir alettir diğer enstrümanlardan farkı budur, canlı bir kamıştan yapılmaktadır ve siz ona üfledikçe aletin sesi gün geçtikçe güzelleşmektedir. Ney kursu düşünüldüğü kadarda pahalı olmayan bir aktivitedir. Gruptaki kişilerin sayısı, ders saatleri ve kursun bulunduğu yere fiyatlar değişkenlik gösterse de İzmir Alsancak’ta uygun fiyata kursa yazılabilirsiniz. Kendi arkadaş gruplarınızla gelip size ait bir grup oluşturulması da mümkündür. Ney kursu fiyatlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz müzik kursumuza mail atabilirsiniz.

Ney ciddi anlamda emek isteyen bir müzik aleti. Gerçekten bu alette başarılı olmak istiyorsanız alacağınız eğitimin de kaliteli olması gerekmektedir. Bunun içinde sitemizi inceleyebilirsiniz.Günde verilen bir saat teknik eğitimimizin yanında mutlaka da ev çalışmalarıyla kendinizi geliştirmeli ve belirli bir mesafe kat etmelisiniz.,

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir