05 Kasım 2014

Bağlama Kursu İzmir Alsancak

Milli sazımız bağlama hakkında merak edilenler

Bağlamayı tanıyalım, bağlama nasıl bir müzik aletidir?
Türk Halk Müziğinin en temel müzik aletlerinden olan bağlama, alt, orta ve üst telleri olan, toplamda 7 teli olan, mızrap yardımıyla ve parmakla çalınabilen çok önemli bir enstrümandır. Bağlama aynı zamanda saz olarak da bilinmektedir.

Bağlama, genellikle dut ağacından yapılmakla birlikte, kestane, ceviz ve ardıç ağaçları da kullanılabilir.

Bağlama kursunda / saz dersinde neler öğreneceğim?
Bağlama kursları boyunca, bu sazın nasıl ritimli çalınabileceği, vurma teknikleri, mızrap tutma tekniklerine kadar çok detaylı dersler verilmektedir. Kısa sürede sazla sevdiğiniz şarkıları çalmak amaçlanmaktadır.

Ne kadar zamanda bağlama çalmayı öğrenebilirim?
Bağlama kursuna katılan kişilerin bağlama derslerini özenle ve düzenli takip etmeleri ve evde bol alıştırma yapmaları gelişim konusunda çok önem taşır.Ortalama olarak 3 ay gibi kısa bir süreç sonunda, nota sehpasına konan parçayı doğru bir şekilde çalabilmek ise tüm bu zorluklara değmektedir. Bağlama kursumuza gelen kişiler, sevdikleri türküleri ve Türk Halk Müziğinin en sevilen türkülerini çalar hale geldiklerinde tüm yorgunluklarını unutmaktadır. Sevdiğiniz türküleri arkadaşlarınıza çalarken aldığınız zevk paha biçilemez.

Bağlama kurslarının fiyatları ne kadar?
Bağlama kurslarımız bireysel özel bağlama dersi ve sınıf bağlama dersi olarak 2 ye ayrılmaktadır, bağlama derslerimizin aylık ücretleri için bağlama kursumuzu arayabilirsiniz.

Bağlama çalmaya başlamadan önce ücretsiz deneme derslerimize bekleriz.

Kısa sap bağlama ve uzun sap bağlama kurslarına başlamayı düşünüyorsanız öncelikle bağlama deneme derslerimize ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Ayrıca bağlamanız yoksa sanat merkezimizdeki bağlamaları da kullanabilirsiniz.

Bağlama çalmayı öğrenmek sabır isteyen bir süreçtir ancak kurslar boyunca alınacak teknik bilgiler, birebir yapılacak alıştırmalar sayesinde, öğrenme hızı artacaktır. Kişinin kendini geliştirmek adına, çok çalışması ve özellikle de ev çalışmalarına ağırlık vermesi süreci kolaylaştıran unsurlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Bize Yazın