03 Nisan 2014

Klarnet Kursu Alsancak

Klarnetin sesinden şarkıları dinlemesi pek güzel, peki ya sevdiğiniz şarkıları klarnetle çalmayı hiç düşündünüz mü?

Bireysel özel sol klarnet ve bireysel özel si bemol klarnet derslerine kayıtlarımız sürekli olarak devam ediyor. Ayrıca bazı dönemler açılan sınıf klarnet derslerimize de katılmanız mümkün!

Klarnet kursun günlerini ve saatlerini sizlerle ortak olarak belirliyoruz. Dinleyenler için bir tutkudur klarnet. Klarnet severlerin klarnetle sevdikleri şarkıları çalma hayallerini gerçeğe dönüştürüyoruz hem de en kısa sürede!

Klarnet Türk Kültürü’nde, kültürümüzde büyük ve önemli bir yere sahip olan ve genel olarak büyük bir ilgi ile karşılaşan müzik aletlerinden bir tanesidir. Özellikle günümüzdeki televizyon programlarıyla da daha çok gündeme gelmiş, bir dönem adı Hüsnü Şenlendirici gibi bir ustayla daha çok duyulmuş bir müzik aletidir.

Klarnet Kursu Soruları

Hangi tarz klarneti çalmalıyım? Sol klarnet kursu mu si bemol klarnet kursu mu?
Öncelikle ne tarz bir müzik çalmak istediğinize karar vermelisiniz, eğer Türk Sanat Müziği, pop müzik ya da kısacası Hüsnü Şenlendirici’nin çaldığı tarzda şeyler çalmak istiyorsanız sol klarnetin yapısı buna daha müsaittir. Eğer jazz müzik, batı müziği, balkan müziği çalmak istiyorsanız si bemol klarnetin yapısı da bu tarz müziklere daha uygundur.

Klarnet kursu fiyatları ne kadar?
Klarnet derslerinin aylık ücretleri bilgisi için klarnet kursumuzu arayıp fiyat bilgisi almanız mümkündür. Ayrıca klarnet dersleriyle ilgili kampanyalarımızda bulunmaktadır, klarnet kursu kampanyalarımızdan da dönem dönem yararlanmanız mümkündür.

Klarnetim olmadan da klarnet kursu alabilir miyim?
Evet klarnetiniz olmasa bile klarnet derslerine katılmanız mümkün, klarnet dersleri sırasında klarnet kursumuzun klarnetlerini kullanabilirsiniz ve klarnet alana kadar klarnet kursumuza gelerek kurstaki klarnetlerle tamamen ücretsiz olarak klarnet çalışması ve etüd yapabilirsiniz.

Klarnet fiyatları ne kadar?
Klarnet fiyatları dolara bağlı olarak değişmektedir, bu yüzden tam bir fiyat vermek yanlış olacaktır, klarnet fiyatlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için klarnet kursumuzu arayabilirsiniz.

Klarnet çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
Klarnet çalmayı temel klarnet eğitimini 3 ayda tamamlamayabilirsiniz ve 3 ay sonrasında kesinlikle klarnetle şarkı çalışmalarına başlayabilirsiniz. Düzenli çalışmalarla bu süreyi çok daha kısaltmak kesinlikle sizin elinizdedir.

Klarnet kursuna başlamak için yaş sınırı nedir?
Klarnet kursuna başlamak için fiziksel yeterlilik sağlanıyorsa 9 yaş uygundur fakat klarnet için bir üst sınır bulunmamaktadır, 90 yaşında bile olsanız klarnet kursuna kayıt yaptırabilir ve kısa zamanda klarnet çalmayı öğrenebilirsiniz. Klarnet ders programlarımız kişiye özel hazırlandığı için herkese en kısa sürede klarnet çalmayı öğretecek ayrı klarnet ders programları uygulanmaktadır.

Nota bilmeden de klarnet çalabilir miyim?
Nota bilginiz olmasa bile klarnet çalmayı öğrenebilirsiniz, eğer isterseniz klarnet dersleri sırasında eğitmenimiz size klarneti notalarla eğer isterseniz de daha pratik nota olmadan öğretebilir, fakat nota korkulduğu kadar da zor bir şey değildir, notayla çalmayı çok kolay şekilde öğrenebilirsiniz.

Klarnet kursunda neler öğreneceğim?
Öncelikle klarneti iyi tanımak gerekmektedir. Enstrümanın özelliklerini bildikten sonra ona hakim olmak çok daha rahat olabilmektedir. Doğru nefes alma nefesli çalgılarda en önemli konulardandır. Bu konulara dikkat etmek doğru şekilde klarnet çalmayı da sağlamaktadır. Klarnete başladığınızda eğitmenlerimiz size önce nefes tekniklerini iyi bir şekilde öğretecektir. Klarnet dersleri sırasında gerekli tüm bilgiler verilmektedir. Bu gereklere dikkat ederek sizler de doğru bir şekilde klarnet çalmayı başarabilirsiniz.

Klarnet öğrenme işi yetenek işi değildir, klarnet çalmak işi bir gönül işidir, istekli ve düzenli çalışma işidir, isteyen herkes düzenli çalışmayla klarnet çalabilir. Klarnette %30 yetenek %70 istek önemlidir.

İsteyen herkes doğru klarnet eğitimiyle klarnet çalmayı kolayca öğrenebilir.

Siz de sol klarnet veya si bemol klarnet çalmak istiyorsanız klarnet kursumuza gelerek öncelikle ücretsiz klarnet derslerimize katılabilirsiniz, bu derslere katılmak için bir klarnete sahip olmanız gerekmiyor, sanat merkezimizde bulunan si bemol klarnetleri ve sol klarnetleri kullanabiliyorsunuz.

Siz klarnet çalmak istedikten sonra gerisi tamamen teferruat, haydi ücretsiz deneme derslerine gelin ve klarnetin etkileyiciliğine birlikte tanıklık edelim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Bize Yazın