05 Nisan 2013

Keman Kursu

Keman, hakkında en çok şehir efsanesine sahip müzik aletidir diyebiliriz, bilen bilmeyen herkes keman hakkında fikir yürütüp bir şeyler söyler ve keman çalmaya istekli kişilerin hevesini kırar, keman çalmak çok zor derler, keman çalmayı öğrenirken gıy gıy kafa şişirsin derler, derler de derler…

 

Herkes müzik dinliyor, herkes kemanlı müzikler dinliyor, sizin keman çalmak gibi bir farkınız olsun istemez misiniz?

Kurs alarak kısa sürede kemanda sevdiğiniz şarkıları çalmayı öğrenmeyi kim istemez? Kendinizi, elinizde kemanınızla şık bir duruşla keman çalarken hayal edin, kemanla güzel şarkılar çaldığınızı ve etrafınızdakilerin sizi hayranlıkla dinlediğini, ve ardı ardına şarkılarınızı çalmaya devam ettiğinizi. Bu bir hayal değil, kendiniz için bir adım atıp kursumuzu arayabilir ve ücretsiz keman deneme derslerimize katılabilirsiniz.

Kemanla İlgili Sorulan Sorular ve Cevapları

Keman çalması zor mudur?
Keman perdesiz bir müzik aletidir ( perdesiz müzik aleti konusunda bilgi almak isterseniz  kursumuzu arayabilirsiniz ) Şehir efsanesi olarak bir çok yanlış bilgi dolaşmaktadır kemanla ilgili fakat keman çalması sanıldığı kadar da zor değildir.

Kursların fiyatları ne kadar?
Kursların aylık ücretleriyle ilgili bilgi almak için bizi arayabilir, telefon yoluyla bilgi alabilirsiniz.

Ne kadar zamanda kemanla şarkı çalabilirim?
Temel keman eğitimi 3 ay sürmektedir, 3 aylık süreçte kendi çalışma hızınıza bağlı olarak şarkı çalışmalarına başlayabilirsiniz, bu süreci kısaltmak veya uzatmak tamamen sizin elinizdedir.

Kursa gelirken keman getirmek zorunda mıyım?
Kursa gelirken yanınızda keman getirmeniz gerekmemektedir, kurs sırasında keman kursumuzdaki kemanlardan yararlanabilirsiniz, ayrıca keman satın almak için de keman kursumuzdan destek alabilirsiniz. Kendinizden emin olup keman satın alana kadar keman kursumuzdaki kemanları ders dışında da tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

 

İzmir’in en eğlenceli sanat merkezi Taş Kağıt Sanat’ ta eğlenerek keman öğrenmek, hayatınıza renk katmak, sadece keman dinlemek değil bir de keman çalmak istiyorsanız sizleri Alsancakta bekliyor olacağız.

Keman dersi almaya başlamak için yaş sınırı nedir?
Keman dersi almak, keman kurslarına katılmak için yaş sınırı bulunmamaktadır.

Keman kurslarının günleri ve saatleri hakkında bilgi alabilir miyim?

Keman kurslarımız sizin istediğiniz zamanlara göre belirlenmektedir fakat sınıf derslerimiz ortak kararlaştırılmaktadır. Keman kursu programımız, kurs günlerimiz ve kurs saatlerimiz için bizleri arayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. En kısa sürede keman öğrenip hem sevdiklerinize keman çalmak hem de Taş Kağıt Sanat konserlerinde bir çok insana çalmak istiyorsanız acele edin!

Orkestral çalgıların arasında belki de en bilinenidir keman. Siz de bu orkestral yolculuğa davetlisiniz! Daha fazla ertelemeden bir adım atmalısınız!

Keman ve keman öğrenimi hakkında bilgi alabilir miyiz?

Keman yaylı çalgılar grubundan arşe adı verilen yayıyla çalınan bir çalgıdır. Büyük orkestraların en çok tercih ettiği enstrümandır. Ve insan sesine benzerliğiyle dikkat çeker.

İyi keman çalabilmek emek ister, düzenli çalışma gerektirir. Keman perdesiz bir müzik aletidir bu yüzden kendi başınıza öğrenmek mümkün değildir, kesinlikle keman kursuna giderek, doğru bir keman öğretmeniyle öğrenilir.

Keman kursuna katılan bir öğrencinin günlük olarak düzenli olarak kemanda alıştırma yapması gereklidir. Böylece hem kursta öğrenilenler pekitilirmiş hem de kemanda pratik yapılarak el becerisi oturtulmuş olur.

Keman öğrenme sürecinde, katılımlarının aksatılmaması ve disiplinli bir çalışmayla yapıldığında daha iyi bir sonuç, verim elde edilir. Ayrıca müzik kulağının da var olması veya geliştirilmesiyle keman çalmanın hiçbir zorluğu kalmayacaktır.

Keman çalmanın belli bir yaşı yoktur. İsteyen her insan kaç yaşında olur ise olsun keman çalabilir. Kemana başlama yaşı olarak ise 6 yaş idealdir. Kurs almaya başladığınızda, enstrümanı temel anlamıyla çalabilme, temel nota becerileri ve sol eli çalıştırma konularında detaylı uygulama ve pratik yapma şansı bulacaksınız. Keman çalmak için bir üst sınır bulunmamaktadır.

Müzikte öğrenmenin sınırının olmadığı bilinciyle hareket edip bol bol da tekrar yapılırsa çalgı aleti hâkimiyetinizde o kadar artacaktır.

Ücretsiz Keman Deneme Dersleri

Keman çalmak istiyorsanız ve henüz bu konuda kararsızsanız kursumuza gelerek ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz, deneme derslerimiz için kursumuza gelirken müzik aleti getirmeniz de gerekmemektedir, tek yapmanız gereken keman nasıl çalınıyor denemek ve kemanla ilgili ayrıntılı bilgi almak için kursumuza gelmeniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Bize Yazın