20 Mart 2013

Gitar Kursu

Eğlenerek öğrenmekten yola çıktık, sonuçta amacımız gitarla güzel bir şeyler çalıp hem kendimiz eğlenirken hem de etraftakileri eğlendirmek bu yüzden en önemli unsurlar; 1. kısa zamanda gitarla şarkı çalmayı öğrenmek 2. zorlanmadan eğlenceli bir yoldan gitar öğrenmeyi başarmak 3. gitar öğrenme işini uygun fiyatlı bir şekilde başarmak!

Gitar derslerinde saydıklarımızın hepsini sağlıyoruz, yıllardır gitar dersleri veriyoruz ve bu sebeple birden fazla gitar metodu kullanıyoruz, kim, hangi gitar metoduyla daha kısa sürede sonuç alır deneyimlediğimiz için en kısa sürede, garantili şekilde gitar öğretiyoruz. 

Ayrıca kendine müzik grubu kurmak isteyen öğrencilerimize müzik grubu da kuruyor, gitar dersleri dışında grup çalışmaları da yapıyor ve gitar öğrenme sürecini daha da eğlenceli hale getiriyoruz!

İddalıyız! Asla “yapamam” demeyin istedikten sonre herkes gitar çalabilir! Garantili Gitar Kursları!

Yazımızın devamında, gitara başlama yaşı, gitar fiyatları, hangi gitar tarzıyla gitara başlamanız gerektiği, gitarla ne kadar zamanda şarkı çalabileceğiniz, gitar eğitim sürecinin nasıl geçtiği soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Hangi gitar tarzının dersini almaya karar verdiniz mi? Öncelikle vermeniz gereken ne tarz bir gitar çalmak istediğiniz, seçenekleriniz ise;

  • Klasik Gitar
  • Elektro Gitar
  • Akustik Gitar
  • Bas Gitar

Gitar çalmaya alışma süreci ilk etapta, verilen egzersizleri düzenli olarak yapmayı, tekrar etmeyi gerektirir ve çok kısa sürede, gitarınız elinizden düşüremeyeceğiniz bir müzik aleti, bir arkadaş haline gelir!

Gitar kurslarımızda 2 seçenek mevcut, hızlı ilerlemek isteyenlerin özellikle tercih ettiği bireysel tek kişilik dersler ve daha hesaplı olsun diyenlerin tercihi olan sınıf şeklinde gitar dersleri. Gitar derslerinin ilerleyişini görmek, gitar kursları hakkında bilgi almak için ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz. Ücretsiz deneme derslerimize katılmanız için tek yapmanız gereken arayıp randevu almak.

Kursumuza ulaşım çok kolaydır, Alsancak Kıbrıs Şehitleri’nde yer alan kursumuza Konak, Hatay, Güzelbahçe, Balçova, Göztepe’den de çok kolay ulaşabilirsiniz.

Gitar kurslarıyla ilgili en çok merak edilenler

Gitar çalmak için yaş sınırlaması nedir?
Gitar öğrenmek için alt sınır 5-6 yaş olarak belirlenmiştir ancak üst sınır yoktur, her yaştan birey istediği yaşta başlayabilir. Kurslar gitar öğrenmek isteyen veya daha önce gitar çalmış ama kendini gitarda daha da  geliştirmek isteyen herekese açıktır.

Gitar çalmayı öğrenmek zor mu?
Gitar çalmaya özenen, gitar konusunda istekli bazı kişiler bir süre sonra sıkılır ve gitarını bir daha eline almamak  üzere bir kenarı kaldırır, böyle olmaması için doğru gitar kursunu seçmek çok önemlidir. Gitar kurslarımıza katılan herkes gitar kurslarımızdan gitarı iyi seviyede ve eğlenerek çalarak ayrılır.

Gitar çalmaya başladığınızda işin baştaki pratik kısmını atlattıktan sonra gitar çalmak gerçekten kolay ve eğlencelidir. Bu süreç hemen hemen 1 ay sürmektedir, 1 aylık gitar egzersiz sürecinden sonra gitarla şarkı çalışmalarına başlayabilirsiniz.

Her enstrümanda olduğu gibi gitarda da kararlılık ve düzenli çalışma yapmak önemlidir. Çok vakit ayrılamasa da hergün en az 10-15 dakika çalışmak dahi gitarı kısa sürede öğrenmenizde fayda sağlar. Günde 15 dakika ayrılamayacak bir süre değildir, günde 15 dakika çalışarak çok kısa sürede çok eğlenceli bir hobiye sahip olabilirsiniz.

Gitarım olmadan gitar kursuna başlayabilir miyim?
Bir gitar satın almadan da gitar kurslarına başlayabilirsiniz, gitar kursumuzdaki gitarları kullanarak gitar derslerine katılabilirsiniz.

Gitar kurslarının aylık ücretleri ne kadardır?
Gitar kurslarının aylık ders ücretleri her dönem yeniden belirlenmektedir, kampanyalı gitar kursu fiyatlarımız için arayıp bilgi alabilirsiniz.

Gitar nasıl bir müzik aletidir?
Öncelikle, gitar dersi ve gitar severlere, gitarı tanımlayarak ilk adımı atalım, çalacağınız enstrümanı tanımanız çok önemli.

Çalacağınız tarza ve gitar çeşidine göre farklılık gösteren gitar, elle ya da pena ile çalınan, 8 şekline benzer bir enstrüman olup Klasik, akustik, elektro gitar, bas gitar ve daha başka çeşitleri de bulunmaktadır. Perdeli olmakla birlikte, profesyonelleştikçe perdesiz çalabilmek de mümkündür.

Gitar, rock, caz, pop, soul, flemenko gibi pek çok müzik türünde ve pek çok farklı müzik aletiyle beraber kullanılabilen bir enstrümandır. Bu yüzden de çok fazla kişi ünlü gitaristlere özenir ve gitar çalmayı öğrenmek ister. Müzik türü sertleştikçe kullanılan penanın cinsi dahil, gitar cinsi de değişir. Gitarda ustalaştıkça, gitar ekipmanları konusunda da bilgi sahibi olursunuz ve zamanla doğru seçimlere kendiniz karar verirsiniz.

Günümüzde bütün enstrümanlar arasında en çok ilgi gören çalgıların başında gelir. Bir çok insan için Akdeniz Akşamları’nı anımsatsa da geniş yelpazeye sahip olan bir çok enstrümandan sadece bir tanesidir. Gitar, sap ve gövde olmak üzere iki ana parçadan oluşan, sap üzerinde bulunan çok sayıda ses perdesi sayesinde neredeyse bütün müzik türlerinde kullanılabilir bir enstrümandır.

Gitar kursunda neler öğretiliyor?

Gitar kursunda ilk önce gitar tanıtılarak nasıl tutulacağı ve penanın veya parmakların nasıl kullanılıcağı öğretilir. Sonrasında ise iki elin koordinasyonu, nota ve akor derslerine geçilir.

Gitar derslerine düzenli bir şekilde  giden ve evde düzenli çalışma yapan bir öğrenci belli bir süre sonra doğru sesler çıkartabilir hale gelir ve sevdiği şarkıları gitarla çalmaya başlayabilir.

Gitarda, sanatta ve hayatın her alanında yetenek de önemli bir unsurdur fakat en önemlisi düzenli olarak çalışmaktır, yeteneğim yok diye düşünen biri bile istedikten sonra gitar çalabilir.

Gitarda hızlıca gelişmek isteyenlere küçük bir öneri. Evinizde pratik yaparken gitarla yapmış olduğunuz çalışmalarınızı kayıt edip sonradan dinlemek hatalarınızı anlamanız konusunda size çokça yardımcı olacaktır.

Başarısızlıklarda asla karamsarlığa düşmeyin ve çalışmalarınıza devam edin.

Gitar kursuna başlamak için, gitarla ilgili hayalleriniz için daha fazla beklemeyin ve gitar için ilk adımı atın. Sanat merkezimize gelerek ücretsiz gitar deneme derslerimize katılın!

Gitar özellikle 2000li yıllardan itibaren popüleritesi yüksek olan, fazlasıyla ilgi gören enstrümanlardan birisidir ve bu yüzden  pek çok kişi gitar çalmayı öğrenmek ister, bazıları bu hayalini gerçeğe çevirir bazıları ise sadece istemekle yetinir. Gitar dersleri genellikle haftada bir ya da isteğe göre iki saat sürer ve ortalama fiyatları için de gitar kursumuza mail atarak bilgi alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Bize Yazın