02 Nisan 2013

Drama Kursu İzmir Alsancak

Faydaları saymakla bitmeyen bir atölye “Yaratıcı Drama Kursu”
yaratıcı drama kursu izmir alsancak

Drama Nedir?
Statik bir tanıma göre, oyuncuların bir cümleyi, kavramı yada yaşanmış bir kesiti tiyatral bir şekilde duygusal kurgu ile perdeye yansıtmasıdır.

Psikolojinin çocuk dalında drama, yaşamdan alıntılar ile hayatı yansıtmak veya tekrardan yaşatmak anlamına gelmektedir.

Ayrıca yaratıcı drama sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de çok faydalıdır, özgüveni geliştirmek, günlük hayatta karşılaşılan problemleri çözmek, yaratıcılığı arttırmak gibi saymakla bitmeyen faydaları bulunur.

Dramanın çocuklar üzerinde etkisi nelerdir?

Modern bir çağ içerisindeyiz ve çocuklarımız artık dışarıya çıkıp saklambaç yada top oynamak yerine evde bilgisayar yada tabletler ile vakit geçiriyorlar. Gün içerisinde görüştükleri insan sayılarını düşünecek olursak eğer öğretmenleri yada sınıf arkadaşlarından daha ileri gidemez. Bu sebepten ötürü günümüz çocuklarının neredeyse hepsi öz güven eksikliği, kişilik bozukluğu hatta konuşurken kekelemeye kadar büyük sorunlarla karşı karşıyalar.

Yaratıcı drama kursunun bu dalda etkisi ise öncelikle sosyal ortam olacak, bunun sonrasında konuşma egzersizleri, ayna çalışmaları, ses tonlamaları ve diğer grup arkadaşları ile yaptığı yazılı oyunlar gibi etkinlikler sayesinde kendisine güveni artacaktır ve aynı zamanda çevresindeki insanlar ile iletişim kurmak için sizlerden yardım ihtiyacı duymadan kendisi bunu halledebilecek duruma gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Bize Yazın