02 Nisan 2013

Diksiyon Kursu İzmir Alsancak

diksiyon kursu izmir alsancak

Fikirlerinizi aktarırken karşınızdaki etkilemek diksiyon eğitimlerinden geçer!
Konuşmalarınızda doğru kelimeleri seçerek, doğru tonlamayı kullanıp, doğru nefes alıp karşınızdaki insana aktarmak istediklerinizi en iyi şekilde iletmeyi istemez misiniz? Bir düşünün, diksiyonu iyi olan kişiler sizinle konuşurken daha etkileyici olmuyor mu? Peki ya siz neden etkileyici ve güzel konuşmayasınız?

Taş Kağıt Sanat Diksiyon kursunda konuşmaya dair tüm sorunlara çözüm yaratıyoruz. Artık telefon konuşmalarında, günlük hayattaki konuşmalarda ve sunumlarda takılmalar yada konuşacak kelime bulmakta zorlanmak yok.

Diksiyon kursu sayesinde hem etkileyici konuşmayı hem daha doğru kelimeler seçmeyi hemde aynı zamanda düşüncelerinizi çok daha sağlıklı bir şekilde aktarmayı öğrenip, geliştirebileceksiniz. Diksiyon eğitimi her bireyin alması gereken bir eğitimdir, çünkü kendimizi karşımızdaki insana doğru aktarmamız her zaman çok önemlidir.

Öncelikle diksiyon nedir?
Diksiyon, konuşmada söyleyecek kelimelerin düzgün akıcı ve imlaya uygun söylenmesidir. Yani kısaca konuşma sanatıdır. Önemli olan ne konuştuğun değil, nasıl konuştuğundur. Güzel bir diksiyon ile karşınızdaki etkileyebilirsiniz. Diksiyon sanat dalı konuşmaya daha yatkın yada çalışarak, tekrar ederek daha sağlıklı bir işleyiş haline gelmiş olur.

Diksiyon kursunda neler öğreneceğim?
Diksiyon kurslarında seslerin nasıl kullanılacağı ve iletişim kurarken nelere dikkat edileceği ve kişideki özgüven durumu ve eleştirilere tepkisi gibi konular üzerinde durulur.
Diksiyon kursunda kişiye sesinin ve kelimelerin gücü kullanılarak etkileşimli iletişim öğretilir. Diksiyon kursunda sesini nasıl kullanacağı, söyleyiş şekillerde karşılaşılan yanlışlar anlatılır. Sonra kişinin kendi ifade ederken seçtiği sözcüklerde tonlama ve vurgulamaları nasıl yapacağı üzerinde çalışılır. Ya da doğaçlama yani özgün bir çalışmada yapılabilir.
Daha sonra kişilerle nasıl iletişim kurulacağı, etkili iletişim için gerekli nesneler ifade edilir. Kursiyerlere kamera karşısında konuşma yapmaları sağlanır ve eleştiriler yapılır. Amaç kişinin kamera karşısında kendi öz güvenini kazanması, kişiye kendine nasıl ifade ettiğinin gösterilmesi ve eleştirilere açık olmasının sağlanmasıdır.

Ücretsiz Diksiyon Deneme Derslerine Bekleriz

Diksiyon dersi almanın faydaları nelerdir?
Diksiyon yani konuşma sanatı kursları ile özgüveniniz artmış olarak duygu ve düşüncelerinizi doğru cümleler kullanarak ve de karşınızdaki insanı etkileyerek yapabilirsiniz.

Diksiyon kursuna katılmak için yaş sınırı var mıdır?
Diksiyon kurslarına katılmak için yaş sınırı yoktur, her yaştan birey diksiyon eğitimlerine katılabilir ve güzel, etkili konuşmayı başarılı şekilde öğrenebilir.

Diksiyon kurslarının fiyatları ne kadar?
Diksiyon kurslarımızın aylık ücretleriyle ilgili ayrıntılı bilgi almak için diksiyon kursumuza telefon veya mail yoluyla ulaşabilirsiniz, siz de kısa sürede konuşmanızdaki hataları giderip etkili ve güzel konuşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Bize Yazın