30 Nisan 2013

Çello Kursu Alsancak

Çello biraz ön yargıyla yaklaşılan bir müzik aletidir, çünkü keman ya da gitar kadar sık görmeyiz etrafımızda ve durum da böyle olunca insanlar rahat rahat çello ile ilgili yanlış fikirler üretebilir, öncelikle çello sanıldığı kadar pahalı bir müzik aleti değildir, her bütçeye uygun çello bulmak mümkündür.

Çello çalması zor mudur?
Çello çalmak,  zor değil, aksine eğlenceli bir süreçtir. 

Ne kadar zamanda çello çalmayı öğrenebilirim?
2 ay gibi bir sürede temel çello eğitimini tamamlayarak çelloyla şarkı çalışmalarına geçebilirsiniz, ucu açık bir süreç olan çello eğitimi kişinin beklentilerine, çelloda gelmek istediği seviyeye ve çello çalışmalarına göre değişmektedir.

Çello fiyatları ne kadar?
Çello satın almak istiyorsanız aklımıza gelen ilk soru ne kadar bütçe ayırmamız gerektiğidir, bu soruyu cevaplayabilmek için ne seviyede bir çelloya ihtiyaç duyduğumuzu bilmek gerekir, başlangıç seviyesi çello mu? orta seviye bir çello mu yoksa ileri seviye bir çello mu? 

Önce ücretsiz çello deneme dersi alabilir miyim?
İsterseniz çello dersine başlamadan önce ücretsiz bir çello deneme kursu talep edebilirsiniz. Eğer çello çalmak istiyorsanız, çellonun duruşunu, çellonun sesini beğeniyorsanız ertelemeden hemen arayın ve ücretsiz deneme dersine kayıt yaptırın. Denemekten hiç bir şey çıkmaz, aksine eğlenceli ve güzel bir çello deneyimi yaşamış olursunuz. Ben yapamam, çello çalmak zor diye düşünmeyin çünkü hiç de sandığınız gibi değil, etraftan duyduğunu şeylere aldanmayın denemeden bilemezsiniz.

Çello dersleri bireysel olarak mı gerçekleşiyor?
Çello derslerimizde kişiye özel çello eğitimleri ve talebiniz doğrultusunda sınıf çello eğitimleri de gerçekleşmektedir. Çello eğitimleri doğru bir şekilde çello çalmak adına oldukça önemlidir. Solfej eğitimlerinin de verilmesi doğru nota bilgisine hakim olmak adına önemlidir.  

Sınıf çello derslerinde ise seviyelere göre sınıfların oluşması kişilerin daha rahat hissetmesini sağlamaktadır. Çello sınıfa göre uyumlu olmanız çello alıştırmalarını daha kolay yapmanızı sağlamaktadır. Seviyenizden üstün kişilerle çalışmanız olumlu özellikler katabileceği gibi olumsuz anlamda etkilenmenize de neden olabilmektedir.

Çello en şık müzik aletlerinden bir tanesidir, son zamanlarda iyice popüler hale gelen çello, yaylı ailesinden boyut olarak büyük müzik aletlerinden bir tanesidir. Kimisi için de çello kemanın büyüğüdür. 

İddaa ediyoruz çello çalmaya istekli olan herkes çello çalabilir

Çello kullanımı parmakları doğru bir şekilde kontrol edebilme yeteneği ile doğru orantılı ustalaşmaktadır. İyi bir çellist olmak adına bu çalışmalara doğru bir şekilde kendinizi vermeniz gerekmektedir.

Kursa karar verdiğinizde doğru araştırmalar yapıp kurs fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Kursa başlamadan önce sanat merkezimize gelip çellonun nasıl bir çalgı olduğunu kendiniz görüp ücretsiz deneme dersi alabilirsiniz, böylelikle kendiniz çello konusunda daha rahat karar verebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Bize Yazın