03 Nisan 2014

Bateri Kursu Alsancak

Hareketi seven insanlar için çok tercih edilen bir kurs seçeneğidir. Bateri çalarken, bateri çalan kişi kalori bile harcar, en çok stres attıran müzik aletinin bateri olduğu su götürmez bir gerçektir.

Evde bateri çalışması zor olduğu düşünüldüğü için bir çok kişi bateri çalma isteğinden vazgeçer fakat bu bir sorun değil, bu soruna iki çözüm önerimiz mevcut 1.si bateri kursumuza gelip, bateri kursumuzdaki baterileri tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, diğer bir çözümümüz de elektronik bateri, elektronik bateri satın alarak kulaklık takarak komşularınızı rahatsız etmeden çalışabilirsiniz.

 

Bateri Kursu Hakkında Merak Edilenler

Bateri kursu almak için şart bulunuyor mu?
Bateri kursu almak için ön koşul bulunmakatadır.

Bateri kursu için yaş kısıtlaması var mı?
Bateri kursu için yaş kısıtlaması yoktur.

Bateri kurslarının aylık ders ücretleri ne kadar?
Bateri kurslarının aylık ücretleri için telefonla ulaşabilirsiniz.

Bateri çalmak zor mudur?
Bateri çalmak zor değil aksine eğlencelidir, bateri çalmayı kısa sürede öğrenmek istiyorsanız bateri kursumuzdan randevu alabilirsiniz.

Ücretsiz bateri deneme dersleriyle ilgili bilgi alabilir miyim?
Ücretsiz bateri deneme derslerimiz için telefonla arayıp randevu almanız yeterlidir, bateri derslerinin içeriği hakkında bilgi alabilir ve bateri çalma imkanı bulabilirsiniz. Bateri deneme dersleri bateriyle ilgili aklınızdaki tüm soruların cevabı olacaktır.

Bateri nasıl çalınır, bateri nasıl bir müzik aleti merak ediyorsanız, daha önce hiç bateri çalmadıysanız ve bateri çalmak istiyorsanız sırf baterinin başına oturup bir iki kez vurmak için bile ücretsiz bateri derslerimize gelebilirsiniz.

Bateri ya da davul! Kimisi tarafından bateri kimisi tarafından davul olarak bilinen perküsyon ailesinden bir müzik aleti. Hem çok stres attıran hem de bol bol hareket gerektiren bateri, çocukların olduğu kadar yetişkinlerin de tercihi.

Bateri çalmanın bir çok faydası bulunuyor

Müzik enstrümanlarının, bateri çalmanın,  insan sağlığı ile doğru orantılı birçok yararı bulunmaktadır. Bu enstrümanların içeresinde en etkili ve zevkli olanların başında bateri gelmektedir. Bateri çalmak kişilerin el ve ayak koordinasyonunu geliştirdiği gibi beyinin her iki lobunu çalıştırmasını sağlamaktadır, ilaç gibi bir müzik aletidir bateri.

Bateri çalmak bir çok kişinin ilgisini çekmektedir, bir çok kişi bateri kurslarına katılarak kısa sürede bateri çalmayı öğrenebilmektedir. Bateri birçok müzik aletinden oluşan bir grup olduğu için müziğin ritmini yakalamak belirli bir hız ve kondisyon ile mümkün olmaktadır. Hem bir müzik aleti çalmayı öğrenirken hem de stres atabilirsiniz, hareketli bir çalgıdır bateri ve bateri kursları da oldukça hareketli ve eğlenceli geçmektedir.

Bateri ilaç gibi bir müzik aletidir ve insan sağlığına olumlu etkileri vardır. 1 saatlik bateri çalınması 250-350 kalori yakmaktadır. Yakılan bu kalori miktarı birçok spor aktivitesinden daha etkili bir rakamdır. Bateri çalmak için kesinlikle belirli bir kondisyona ihtiyaç duyulması gerekmektedir.

Bateri çalmanın diğer önemli bir faydası depresyonu önlemektir. Vurmalı bir çalgı aleti olduğu için vurma esnasında çıkan sesler ile kişilerin streslerini atılarak depresyona girmeleri önlenmektedir. Bateri için hem depresyon ilacı, hem de bir güzel bir müzik aleti diyebiliriz.

Fiziksel sağlığa iyi geldiği gibi psikolojik sıkıntıları da çözen bateri çocukların gelişimini de olumlu yönde etkilemektedir. Çocukların el ve ayak koordinasyonunun gelişmesini sağladığı için el becerilerinin daha iyi olmasını sağlamaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu bateri çalan çocukların diğer çocuklara göre daha zeki oldukları kanıtlanmıştır, bunun sebebi de aynı anda 2 el ve 2 ayağı kullanarak farklı şeyler yapmaya çalışmaktır, böylece beyni bölerek kullanmış oluruz. Bu kadar faydalı olan bateri çalmasını öğrenmek için haftalık 1 veya 2 saatlik kurslar ile yapılan antrenmanlar ile kısa sürede belirli bir seviye gelinmektedir.

Evinde bateri olmayan bireyler sanat merkezimize gelerek sanat merkezimizdeki bateride ücretsiz olarak çalışma yapabilirler. Tek yapmaları gereken bateri çalışmak istedikleri saatleri belirlemek ve bateri kursumuzu arayıp randevu almak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Bize Yazın