Taş Kağıt Sanat

Taş Kağıt Sanat Akademisi 2013 yılında İzmir Alsancak’ta sanat eğitimiyle eğlenceyi birleştirip, bireylere terapi niteliğinde sanat eğitimleri sunmak amacıyla kurulmuştur, kurulduğu günden beri canı sıkılan insanlara eğlence, bir şey öğrenmek isteyenlere bilgi, ve çok daha fazlasını vermektedir.

Taş Kağıt Sanat, kişilerin sanattan ve bir hobiden beklentilerini tam anlamıyla karşılayacak ve  hobileriyle mutlu olmalarını sağlayacak, kişiye özel hazırlanan sanat programlarıyla, katılımcıların en kısa sürede sanatsal faaliyetlerde sonuç almasını, sosyalleşmesini, benzer ilgi alanlarına sahip yeni insanlarla iyi vakit geçirmelerini sağlamaktadır.

Hayatın rutin temposuna, ritm ve renk katmak isteyen bireylerin “can sıkıntısına” farklı bir soluk getiren Taş Kağıt Sanat’ın düzenlediği bir çok farklı sanatsal atölye bulunmaktadır. Bu atöyeler başta müzik, resim, fotoğraf, tiyatro, dans, yazarlık olmak üzere sürekli zenginleşmektedir. Belirli aralıklarla origami, hızlı okuma, konsantrasyon, seramik, takı tasarım, çikolata yapımı, kukla yapımı gibi çok çeşitli atölyeler gerçekleşmektedir.

Sanat eğitimleri dışında katılımcıların keyifli vakit geçirmesi için düzenlenen bir çok sosyal faaliyet bulunmaktadır, bu faaliyetlerin başlıcaları; film günü, masa oyunu günü, çeşitli bilgisayar oyunlarının turnuvaları, bisiklet turu, piknik, fotoğraf gezileri, paintball, lazertag ve çeşitli söyleşilerdir.

Eğlence herkesin hakkı diyerek yola çıkan Taş Kağıt Sanat haftanın her günü 09.00-23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Taş Kağıt Sanat’ta verilen eğitimler

  • Müzik
  • Resim
  • Fotoğraf
  • Tiyatro
  • Dans
  • Çeşitli Atölyeler

Sanat Eğitimlerinde Sık Sorulan Sorular

Sanat atölyelerine katılmak için yaş sınırı bulunuyor mu?

Sanat eğitimlerimiz her yaştan birey için özel olarak, farklı programlarla sürdürülmektedir, her bireye özel eğitim anlayışımız sayesinde eğitimlere katılmanız için bir yaş sınırı bulunmamaktadır, 3 yaştan itibaren 85 yaşına kadar eğitim alan öğrencimiz bulunmaktadır. Bir hobi edinmek istiyorsanız bu işin yaşı yoktur, hobi amaçlı sanat eğitimlerimize her yaştan birey davetlidir, ücretsiz demo derslerimize gelerek konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almanız mümkündür.

Müzik eğitimiyle ne kadar sürede bir müzik aleti çalmayı öğrenebilirim?

Seçtiğiniz müzik aletinde alacağınız temel müzik eğitimi ortalama 3 ay sürmektedir, 3 ay sonrasında temel eserleri çalmaya başlayabilirsiniz, fakat bu sürenin uzayıp kısalması seçmiş olduğunuz müzik aletinin zorluk seviyesine, müzik aletine ayırdığınız zamana ve müzik aletinizle gelmek istediğiniz seviyeye göre 3 değişkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Gelemediğim derslerde nasıl bir durum söz konusu?

Derslere her hangi bir sebepten dolayı katılamayacağınızı dersinizden en az 1 gün öncesinde haber vermeniz durumunda dersinizin telafisi için sizinle yeni bir gün belirlenir ve böylelikle hiç bir dersiniz yanmamış olur, esnek ders saati seçenekleriyle hiç bir dersi kaçırmamış olursunuz.

Kurs fiyatları ne kadar?

Kurs fiyatlarımız alacağınız eğitime göre değişiklik göstermektedir, her dersin saatlik ücretlendirmesi farklıdır, öğrencilere, aynı anda gelen birden çok katılımcıya ve 6 aylık peşin ödemelere özel indirimler uygulanmaktadır. Kurs fiyatlarımız bütçenizi yormayacak şekilde yıllık olarak düzenlenmektedir ve unutmayın satın aldığınız şey bir ürün değil bir değerdir, sosyal bir çevre, yeni bir hobi, kendinize kattığınız ve ömür boyu sizinle bilgi birikimi olarak kalacak, hayatın bir çok alanında sosyal olarak işinize yarayacak artı bir değerdir. Kurs fiyatlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için info@taskagitsanat.com adresine mail atabilirsiniz.

Sanatta başarılı olmak için yetenek gerekli mi?

Yetenek sözlük tanımı olarak dışardan gelen etkiyi alabilme gücüdür, bu güç kimi bireyde doğuştan baskın olarak gelir, kimisi iyi futbol oynar, kimisi iyi şarkı söyler, kimisi matematiğe daha yatkındır fakat yapılan bir işte yetenek işin %30unu oluşturmaktadır. Hobi amaçlı bir iş söz konusu olduğunda yetenekli olmanızdan daha önemlisi düzenli olarak pratik yapmanızdır. Yeteneğim yok ben bir sanat dalıyla ilgilenemem diye düşünmeyin, sanatta başarılı olmak istiyorsanız sanat merkezimize gelin ve size en uygun sanat dalını birlikte seçelim.

Yeteneğiniz olmadığını denemeden bilemezsiniz, bir çok kurs katılımcısı yeteneği olmadığı düşündüğü kurslarda büyük ve etkileyici başarılar göstermiştir, alacağınız eğitim sizin seviyenize göre hazırlanmış profesyonel bir eğitim olduğu için, alacağınız sonuçlara sizin bile şaşıracağınız ürünler, çalışmalar, eserler ortaya çıkacak, bunun için tek yapmanız gereken ücretsiz bire bir özel demo derslerine katılmak.

Daha önce bir sanat dalıyla ilgilendim, geliştirmek istiyorum

Eğer daha önce her hangi bir sanat dalıyla ilgilendiyseniz ve bu sanat dalında ilerlemek istiyorsanız, Taş Kağıt Sanat’ta bu eğitimleri sürdürebilirsiniz. Öncelikle gelmiş olduğunuz seviyeye bakılır ve böylelikle daha önce yaptığınız çalışmalar boşa atılmamış olur, eğer daha önceki çalışmanızda eksikleriniz varsa ilk derste öğrenci analizi yapılır ve eksikleriniz belirlenerek öncelikle onlar tamamlanır ve devamında yeni konularla gelişiminiz için bir ders programı hazırlanarak ilerlemeye başlanır.

Çalışma saatlerim / okul saatlerim değişken, ona göre ders ayarlamak mümkün mü?

İş saatleri, nöbet saatleri, okul ders saatleri değişenlere özel değişken saatli ders programları hazırlamaktayız. Her hafta size uygun ders saatlerine göre dersinizin günü ve saati revize edilebilmektedir ve böylelikle yoğunluğunuza göre hazırlanan ders programı sayesinde hiç bir dersi kaçırmanıza gerek kalmamaktadır.

Kursunuzun sağladığı imkanlar nelerdir?

Kursumuza katıldığınızda dersiniz sırasında yanınızda kağıt kalem dahil olmak üzere hiç bir şey getirmeniz gerekmiyor, müzik dersleriniz sırasında kullanacağınız müzik aletlerinizi, fotoğraf dersi sırasında kullanacağınız fotoğraf makinanızı ve diğer derslerde kullanacağınız ekipmanları biz temin etmekteyiz. Tabi ki isterseniz kendi ekipmanlarınızı getirebilirsiniz fakat yanınızda bir şey taşımak istemiyorsanız sanat atölyemizdeki tüm ekipmanlardan yararlanabilirsiniz.

Henüz kendi ekipmanımı almadım kursa başlayabilir miyim?

Örneğin gitar çalmaya başlayacaksınız henüz gitarınız yok, bu hiç önemli değil, gerçekten müzik aletini çalıp çalamayacağınıza emin olana kadar sanat merkezimizdeki müzik aletlerini kullanabilirsiniz ve bir müzik aleti satın almak istediğinizde sanat merkezimizdeki eğitmenlerin önerisiyle bütçenize ve tarzınıza en uygun müzik aletini seçmenize yardımcı olmaktayız.

Fotoğraf kursuna başlamanız durumunda da aynı şekilde kurs öncesinde bir fotoğraf makinasına sahip olmanız gerekmiyor, her makinada diyafram, enstantane, ISO gibi ayarlar sabit olduğu için eğitmenlerimizin fotoğraf makinalarını kullanarak eğitim alabilir ve eğitim sonrasında fotoğraf eğitmenimizin önerisiyle bir fotoğraf makinası satın alabilirsiniz.

Ayrıca sanat eğitimlerinin dışında Taş Kağıt Sanat’ta müzik organizasyon hizmeti de verilmektedir.

Biraz da Alsancağın bağlı olduğu Konak’tan bahsedelim! Alsancak’ta bulunan müzik kursumuzun bulunduğu yeri de tanıyalım!

Konak İzmir ilinin tabiri caiz ise tam merkezinde yer alan tüm tarihler boyunca önemli gelişmelere tanıklık etmiş bir yerdir. Her bir köşesi buram buram tarih kokan sokaklarında hala Homeros un mırıldanmalarını duyabileceğiniz, Büyük İskender in KadifeKalesi’ ne elinizi uzatsanız tutacakmış gibi yakınsınız. Bir ayağınız Agora’nın eşsiz güzelliklerin de, bir ayağınız Kemer Altı’ nın her sokağında başka bir şevk alacağınız kokuları dolaşmaktadır. Yüzyıllar boyunca birçok gelişmeye tanıklık eden Konak Hasan TAHSİN’ in düşmana ilk kurşunu sıktığı yerdir. Cumhuriyetin ilk kıvılcımı Konak’ ta meydana gelmiştir.

Konak merkez olacak şekilde Karşıyaka, Güzelyalı, Alsancak, Bostanlı, Bayraklı’ ya karayolu haricinde vapur ile deniz üzerindençok kısa bir sürede ulaşabilmekde mümkündür. Yukarıda da ifade edildiği üzere Konak nerede ise tüm İzmir in merkezindedir. Kemer Altı alış veriş merkezi sayesinde tüm bölge halkının uğrak yeridir.  Konak varyantı, asansörü, sahil boyunca yürüyüş turları yapılabilecek, oturup deniz kokusunu ciğerlerinize çekebileceğiniz, martılarını simit ile besleyebileceğiniz, yoğun iş temposunda stresinizi atabileceğiniz, Hilton otelinin en üst katına çıkarak kahvenizi yudumlarken tüm bu bahsettiğimiz tarihi bölgeleri kuş bakışı olarak seyredebileceğiniz İzmir in en güzel yeridir. Tarih boyunca da bu özelliğini korumuştur. Burada yerleşen tüm toplumlar, Konak ve çevresinde önemli gelişmeler yaşamış ve yaşatmıştır.

Günümüzde İzmir’ in coğrafi yapısı nedeni ilebulunduğu alanın avantajlarını yaşayan Konak gelecekte de aynı özelliği koruyacağını hızlı gelişime ayak uydurması ile kanıtlamıştır.Nüfus yoğunluğunun artması sebebi ile oluşan trafik sıkışıklığını ortadan kaldırmak için Alsancak’ tan başlayarak Güzelyalı’ ya kadar olan sahil yolu birkaç metre doldurularak, sahil yolu Konak trafik sorunu çözülmüş, şu anki harika görünümüne kavuşmuştur.

Alsancak Sanat Merkezi dendiğinde akla Taş Kağıt Sanat gelmektedir!
Sitemizin tasarımı RenaissanceWorkz tarafından yapılmıştır.