tks

Tek amacımız sanat yapmak ve sanatı daha eğlenceli hale getirmek

çünkü biliyoruz ki hayat sanatla daha güzel, ve hayat boşa harcanamayacak kadar kısa, ne kadar dolu geçtiği ve ne kadar eğlence sığdırdığımız çok önemli!

Taş Kağıt Sanat’ta günlük rutinden, hayatın stresinden uzaklaşmak için, akvite arayan bireyler için, beklediklerinden çok daha fazlası var, müzik var, resim var, tiyatro var, fotoğraf var, yazarlık var, bir sürü renkli atölye var, saymakla bitmeyen eğlence var, böyle söylemekle olmuyor, kesinlikle gelip görmelisiniz!

Sanat ilaç gibidir, hem de öyle bir ilaçtır ki 100lerce hapın faydasının tek bir yerde olduğu bir ilaç!

Sanatın faydaları saymakla bitmez! Sanat kişide çok yönlü düşünmeyi, karşıdaki kişileri anlamayı, iç dünyayı kötülüklerden arındırarak görüş ufuklarını alabildiğince genişletmeyi sağlar. Kişinin başarı sağlaması adına gerekli olan öz güveni kişi sanat ile ortaya çıkarır. Bilimsel olarak sanat alanlarında süregelen başarılara güzel sanatlarda eşlik ederek duygu katmaktadır. Bu nedenle her çağdaş insan sanatla iç içe yaşamalıdır.

Sanat, insanoğlunun duygu ve düşüncelerini anlatımda ustalıkla kullanma yöntemi ya da tüm bu anlatımlarda ortaya çıkan üstün yaratıcılık sonucunda edinilen meslekleri kapsamaktadır. Zamanla harmanlanarak belli bir uygarlığın anlayış ve beğeni ölçülerine uygun olarak yer edinmiş başarılardır. Hayatımızın her alanında karşımıza çıkan sanat kişinin fizik olarak yaşamına katkıda bulunduğu gibi ruha da hitap ederek tabiatı sevme, kişiler arası birbirini sevme ve yüceltip yücelme duygusunu ortaya çıkarır. Buda bizlere toplumun rastgele kişileri barındırmadığını her bir bireyin bir ruhu olduğunu göstermektedir.

Birçok alanda duyduğumuz haşir neşir olduğumuz sanat ruhun aynasıdır cümlesi bunun en büyük ispatıdır. Sanatın olduğu toplumda geniş ufuklu düşünceler yaratıcılık girişimcilik söz konusudur. Buda toplumda kalkınmayı ve her zaman ileriyi hedefleme dürtüsünü arttırmaktadır. Sanat sadece yeteneği olan kişilere yönelik değil, çocukluk anlarından itibaren yaşam boyunca devamlılığı sağlanarak bir eğitim süreci olarak benimsenmelidir. Güzel sanat adı altında yapılan birçok beceri değerlendirilmeli kişi her zaman kendini geliştirmelidir.